| perceive a întrebat:

Cum pot invata karate sau kung-fu sau orice alte lectii de autoaparare acasa? Deci fara profesor! Sunt foarte interesata, dati-mi niste link-uri, ceva, orice... mersi!

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Http://video.google.com/....../videoplay

Acasa oricum nu poti sa inveti mare lucru. Fa-ti curaj si mergi la o sala. Incearca Kyokushinkai.

31 răspunsuri:
| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

Http://www.dojo.ro/tehnici.html uita'te si tu pe aici:)

eventual scrie si tu in google "invata karate sua kung-fu online":P...sau ce doresti tu;)

succes:*>:D

| PredatoR a răspuns:

Nu poti sa inveti Karate fara antrenor. Eu fac Karate de 10 ani (eh am mai luat si niste pauze intre timp), este foarte greu, depinde pentru ce vrei sa inveti... daca vrei sa inveti pentru bataie de strada progresezi mai repede in Box sau Kickboxing (nu prea le recomand fetelor)... daca vrei doar sa te mentii du-te la o sala specializata (macar 6 luni sa vezi cum sta treaba) daca iti place face in continuare daca nu te apuci de altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU NU NU vei putea Ai nevoie de un instructor macar pentru tehnicile de baza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la sala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cauta pe net eu fac kung fu de 20 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa inveti singur, iti trebuie si un partener. Il pui pe el sa atace cu pumnul sau cu piciorul si tu incerci tot felul de blocaje, parări si loviturile dupa ele. Si combini multe altele si reflexele tale cresc pe masura ce exersezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ma invati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca poti face spagat saritura inainte si napoi, gindeste bine la intrebarea care ai dato, si puniteo tie insumi. inchide ochii si gindeste des la acest lucru, si intr-o zi corpul tau singur se va apara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci primul pas catre asta e durerea credeti ca rezistati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata prin filme, cumpara dvduri cu filme si vei excela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gfdgdfgdf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am anvatat kung fu la mine acasa uitanduma la filme kung fu si am exersat miscarile din filme si asa am anvatat daca vrei sa te nvat sunama la numarul 0745926367

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte sinplu sa inveti auto aparare sunt multe carti care poti intata daca vrei mai multe sau daca vrei sati esplic intra pe www. taurul_1982@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In bistrita nu este nimic de kun-fu? odata am facut karate dar foarte putin si vreau sa mai invat dar nu stiu unde. in bistrita nu stiu daca este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.220.ro/faze-tari/Lectii-De-Auto-Aparare/IvlPkrcXpJ/?rel=related ---De aici am invatat si eu... e de autoaparare! Uita-te...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I rupi mana si ai scoti ochi laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cauta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la karate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te invat eu pe mess
da-mi id tau

| DeT0NaT0RU a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru karate iti trebuie ani de antrenament eu am doar 2 ani dar n-ai cum sa imi dai vreo lovitura ca reflexele mele sau dezvoltat foarte mult

| xTremeAl3x a răspuns:

Cine ar vrea sa bata o fata ca tine, sau tu bati baieti daca da mars d-aicea

| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

Asculta draga-fie karate fie kung fu(in cazul meukarate caci practic de 2 ani)-iti trebuie antrenament si psihic...la trup sunt convins k esti in forma-este mult mai greu fara un sensei-dk esti in valcea iti recomand clubul saishin-es foarte bun-dar oricum dk vrei sa faci acasa nu trebuie decat sa gasesti pe net miscarile de baza la karate si dupa aia poti cauta pe net antrenamente videoclipuri_etc-sau poti combina miscarile de baza in diferite moduri-dar tine minte-daca faci miscarile cresit pot fi fatale si pentru tine nu doar pentru adversar

| alexjart a răspuns:

Pai se poate invata si acasa karate sau kung-fu dar eu iti dau un fimulet pe youtube.Eu de aici am invatat! http://www.youtube.com/watch?v=Cl8yZGvdN5Q&feature=related, DACA ITI PLACE FUNDA! SPER SA TE AJUTE

| cri2y a răspuns:

Greu.Mergi macar un an la o sala.sa vezi despre ce este vb, si cu ce se mananca. apoi poti incerca si singurica acasa.La sala ai un instructor care sa te indrume, un partener cu care poti repeta si invata tehnicile.acasa...ai cel mult o oglinda in care sa ti verifici corectitudinea tehnicilor.Plus ca pentru un minimum de rezultate iti trebuie un minimum de prog pentru antrenament.

| Cry_Cristi_1980 a răspuns:

C-am nu poti, dar se poate, mai intai trebuie sa practici gimnastica, pt.ca mai mult ca sigur ai varsta inaintata, pentru ca varsta ideala e 3 ani cea ce nu ai. Apoi poti invata karate sau ce altceva vrei sau care iti place pentru ca si asta e important sa-ti placa. Poti cumpara cartea favorita si incepi sa practici cu multa atentie, repet cu foarte multa atenti pentru ca de altefel no sa dea rezultate.

| Lefter_Cristi_1998 a răspuns:

Vrea sa invat kung-fu fara profesor

| ami2010mitarashi a răspuns:

Eu am fost la lectii de karate si am web daca vrei sa iti arat cateva miscari ia id ami_mitarashi

| Cotirlan_Emi_2000 a răspuns:

Eu nu vreau decat sa invat bataie stiu dar as vrea sa absorb mai multa cunostinta iar atunci cand se ia unul de mine si nu vrea sa asculte rational incercam irational.