| AllNone a întrebat:

Cum pot invata mai bine? Ce sfaturi imi dati pentru a invata mai eficient? In clasele I-IV eram primul, insa acum sunt cam pe locul 7-8! Mai am un an pana la capacitate si notele tot incep sa scada! Nu stiu cum sa mai procedez... M-am saturat de aceleasi situatii, de note proaste. Cei care ati trecut prin aceeasi situatie cum ati procedat? In general am probleme mari la matematica si fizica si sunt nevoit sa o inteleg fiind ca imi trage in jos toata media generala, dar nici la restul nu sunt premiant... Fac meditatii la matematica dar rezultate prea mari nu sunt! Stiti ceva care sa ma poata motiva? Sa inteleg mai bine?
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA*!

2 răspunsuri:
| AllNone explică:

Asa incerc sa fac si eu, insa aceste materii (in special mate) sunt importante la capacitate! Mersi oricum!

| CeascaStie a răspuns:

Am trecut prin aceeasi situatie acum ceva timp... Eu m-am axat pe ce ma pricepeam mai bine/ materiile la care eram mai bun, si am excelat, a fost frumos, nu trebuie sa fii bun la toate