| mTw a întrebat:

Cum pot invata mai rapid pentru permis, sa dau sala? Vreau sa o dau cam intr o sapt 2 si habarn u am nimic laughing
Funda

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Eu am invatat pentru sala intr-o saptamana happy. Te sfatuiesc sa citesti bine fiecare capitol si sa faci multe multe chestionare pe drpciv. Eu am gasit cel putin 10 intrebari la fel ca in alea... Mecanica am tocit-o, ca nu i-am gasit logica si acum nu mai stiu mare lucru, la fel si la contraventii, ai de tocit, cel putin asa a fost in cazul meu.
Cand te "impotmolesti" la o intrebare, gandeste-te ca esti tu pus in situatia respectiva si ce ai face.
In astea 2 saptamani incearca sa te debarasezi putin de distractie, sa te concentrezi pe invatat. Fa cat mai multe chestionare si o sa iti vina foarte usor.
Daca ai vreo nelamurire pe la ceva, scrie-mi mesaj privat si incerc sa iti explic eu, dar sa nu fie de mecanica laughing

| mTw explică (pentru anamariarot):

Pai intrebarile de la sala nu sunt exact ca cele de pe drpciv?

| anamariarot a răspuns (pentru mTw):

Sunt formulate putin diferit, nimic foarte notabil

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Dacă ești cu o minte ageră vei învăța chiar mai repede de 2 săptămăni! Dar fii antenă la ce-ți spun! ia manualul de specialitate de la orice librărie și aici vine partea pe care trebuie s-o înțelegi tu de la mine!? în momentul cănd te vei apuca de învățat vei lăsa găndurile de la gagici, că ce vei face diseară, unde te vei mai duce cu prietenii, ce vei face cu prietena gen amor, jocuri de cărți pe dezbrăcatelea și mai știu eu ce drăcovenii!? nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! vei învăța doar atăt! găndul la permis să-ți fie! hai mult succes!

| mTw explică (pentru Cezar_Ciobanu_1967):

Stau cam prost la capitolul concentrare.Imi zboara gandul in alta parte. Ce ar trebui sa fac?

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns (pentru mTw):

Să faci la manuela, palamela! după care te vei liniști!

| AnonimMM678 a răspuns:

Pai ai putea sa iti cumperi o carte de pe net, sau ti-ai putea descarca de pe magazin play DRPCIV chestio, faci si mediu de invatare, citesti si o carte ceva, daca vrei sa il iei din prima, trebuie sa inveti mult.Bafta sper ca te-am ajutat.