| Boyka112521 a întrebat:

Cum pot invata tabla inmultiri si a impartiri sa pot sa le retin eu am 14 ani si nici acum nu le stiu. Funda+vor rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| XalexandraX a răspuns:

Scrie pe o foaie si ia-o cu tine peste tot in casa si mereu cand ai 2-3 minute libere mai repeta! Scrie intai doar cu o cifra(9, 2, 5, 6. )! Incearca sati bagi in minte o poza a foii memoria vizuala e mai buna decat sa inveti ca papagalul!

3 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Văd că ai probleme şi cu limba română, cum de ai trecut clasele, până acum? Pune mâna şi învaţă, atâta stai până reuşeşti, fără telefon, calculator etc. După ce te trezeşti reţii cel mai bine. Eu cum crezi că am reuşit să învăţ într-o singură zi un întreg capitol la istorie?

| τττ a răspuns:

La 14 ani nu sti tabla inmultirii? Ce om esti tu? Ce medii ai la matematica? Dar la celelalte materii? WTF, nu pot sa cred.Eu am stat odata o noapte intreaga sa invat 2 capitole la geografie si a doua zi le stiam ca pe apa si nu am murit! Dar la 14 ani, sa nu sti tabla inmultirii?! Nu vreau sa te simti jenat si sa ti ascuns in tine.Da-o in masa`de tabla inmultirii o inveti rapidlaughing In fiecare zi repeti : 2x2 = 4, 6x9=54 etc. Ce mare branza! In locul tau mi-ar fi rusine sa nu stiu tabla inmultirii si a impartirii! rolling on the floor Oricum, succes si sper s-o sti candva...baiete,nu-i de gluma!

| Eyke a răspuns:

Eu am 21 si tot mi-e greu fale pe degete..incet la mine merge happy