| looooLll a întrebat:

Cum pot invinge timiditatea?

Răspuns Câştigător
| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Uite aici un articol care sper ca o sa te ajute:) :http://life.hotnews.ro/......vingem.htm

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Prin indiferenta.

| ZuZiiii a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu. mereu am vrut sa am putin tupeu. Dar nu prea mult ca dupa strica. Timiditatea provine din nesiguranta. Ai multe probleme cu tine insati pe care nu le-ai rezolvat/acceptat. Doar incearca sa fii tu insati. sa te simti bine in propria piele, petru ca asa esti tu, cine te accepta bine, cine nu nu. Nu trebuie sa te schimbi tu pentru altii.winking

| OnuOnulică a răspuns:

Incerca sa fi indiferenta mereu sau nepasatore.

| Dariusuu a răspuns:

Trebuie să ai încredere în tine.

Timiditatea se poate rezolva dar sensibilitatea nu, deci trebuie să îţi rezolvi probleme cu tine însăţi.

Succes.

| lorenutza3771 a răspuns:

Heii. Pai incearca sa iti dai drumul putin cate putin. Dar deocamdata in preajma familiei sau a prietenilor cei mai buni! Cand vorbesti cu cineva nu te speria. Daca spui ceva gresit se poate corecta. Inainte de a spune ceva foarte important gandeste-te de doua ori! Sper sa te ajute. Sfaturiile astea sunt din proprie experninta. Funda?