| LanaDelRayFan a întrebat:

Cum pot sa atrag atentia unui baiat pe care il plac? Adica eu mereu intru in vorba cu el dar nimic.Eu mereu ma bag in seama, dar nimic. Ce pot face? Funda! happy

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pune un prieten comun sa se intereseze ce părere are de tine si daca ar vrea sa va cuplati.

| William a răspuns:

Daca el nu te baga in seama inseamna ca nu te place, deci gaseste-ti un baiat caruia sa ii placa de tine. Daca insisti prea mult devii enervanta.

| LanaDelRayFan explică (pentru William):

Pai in semestrul intai, statea numai dupa mine, vorbeam pe Facebook.mi-a cerut si ID-ul. love struck

| William a răspuns (pentru William):

Nu stiu daca i-ai dat id tau dar daca nu i l-ai dat este posibil sa isi fi pierdut interesul. Daca i-ai dat id tau si ati vorbit si pe fb poate ca nu ii mai place de tine. In orice caz daca nu vrei sa il enervezi lasa-l in pace, asteapta sa faca el prima mutare.

| carhartt a răspuns:

Păi nu este îndeajuns să intri în vorbă cu el. Asta poate face orice fată, ca şi amic, trebuie să faci ceva mai special încât trebuie să-i atragi atenţia, poartă-te mai " fin " cu el, apropie-te mai mereu de el, dă-te pe lângă el mereu, atinge-l uneori pe mână, sau îi poţi spune direct că ţie îţi place de el, că îl consideri un baiat de treabă etc.

| Dariusuu a răspuns:

Probabil ca e mai timid.

Tot ce trebuie sa faci este sa faci sa se simta bine in preajma ta. Spune-i lucruri frumoase, ca sa poata vorbi mai deschis cu tine.

Succes.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Pai... Știu cum e. Eram in aceeași situație!happy
Fii fff sociabila cu cei mai buni prieteni ai lui:glumiti, barfiti despre el, indiferent dacă sunteți fete, băieți sau amestecati! Când o sa vadă ce sociabila esti se va mira:cum de nu te-a observat?

Dacă îți stie scrisul scrie un biletel:
"Foaie verde
Foi de peste
Uite prostul
Cum citește! laughing"
Va veni la tine imediat iar tu vei da vina pe alt coleg care te-a forțat laughing laughing laughing
Asta i se va intipari in minte! happy FUNDITA?puppy dog eyes

| SimionAlexandru a răspuns:

In primul rand, sunt sigur ca esti o persoana minunata, exact asa cum esti. In al doilea rand, daca vrei sa fi iubita cu adevarat, pentru Cine Esti Tu cu Adevarat, atunci FI TU INSATI happy
Mintea nu iti spune decat scuze si motive care te indeamna sa renunti sa faci ceea ce te-ar face fericita. Asculta-ti inima :-)
Fa tot ceea ce iti doresti sa faci. Inima iti spune ce te-ar face fericita. Ignora tot ce urmeaza dupa "Dar...". Acolo incepe mintea sa inventeze scuze. Mintea umana nu stie decat ce a fost invatat de la TV, parinti, societate, scoala, etc...si in general, astea sunt negativisme happy
In inima ta, STI CA POTI SA REUSESTI. Mintea te saboteaza. Actioneaza cu curaj.