| ana112 a întrebat:

Cum pot să decupez o poză cât de corect posibil, încât să rămână fără fundal? Sau cum să schimbi fundalul unei poze? Stiu ca imi trebuie Photoshop, insa ce versiune? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| GigglesToDay a răspuns:

Http://www.pizap.com/ prea tare site:Obagi o poza dai star bagi o poza dupa aia un fundal sa zicem si dupa aia este deasupra la poze 3 imag. sa le zic asa este una cand decupeaza
succes
fundalul de acol il poti schimba
:X
succes
funda te rog:X

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ia-ti photoshop CS4, si uita-te pe Youtubela tutoriale, sunt o multime. Succes!

| Supps a răspuns:

Cu Photoshop CS5, o bagi in el, o maresti la 2000 cu 2000 (ai grija sa memorezi dinainte dimensiunile originale ale pozei) si o selectezi pana la ultimul pixel, iar apoi poti sa faci ce vrei cu ceea ce ai decupat. Eu asa imi fac iconurile pentru programele pe care le scriu.

| αnđRα a răspuns:

O poti decupa in Photoshop (CS2/CS3/CS4/CS5). Daca fundalul e doar alb/negru/mov/gri sau orice alta culoare poti da click pe el cu magic eraser tool si se sterge. O alta modalitate, tot in photoshop, ar fi cu magnetic lasso tool, desi e mai complicat si stai 10 ani. Ii faci conturul si cand ai terminat dai ctrl+c (copy) si ctrl+v (paste) altundeva happy succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu vrei sa folosesti Photoshop-ul, poti sa descarci PhotoScape, un program free, nu iti trebuie licenta&stuff. Link de download: http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
Dupa ce ai downloadat programul, intri in el si dai Click pe "Editor". Selectezi poza care vrei sa o modifici si de aici cred ca te descurci( e relativ programul...).
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!