| DenizaVonDe a întrebat:

Cum pot sa fac rost de o scutire medicala fara sa fi facut programare la doctor? Cand ajung la doctor ce ii zic fetei de la receptie? Dupa ce fac? Cum procedez? Cat trebuie sa platesc ca am auzit ca se plateste.

Răspuns Câştigător
| CrInA222 a răspuns:

E foarte usor! ..cand ajungi la Dispensar mai intai astepti sa-ti vina randul, dar daca spui ca ai fata la receptie te duci la ea si ii spui asa: " buna ziua, as dori si eu daca se poate sa intru la doamna doctor pentru o scutire?!" Dupa care o sa astepti cv timp ( depinde cati oameni sunt in fata ta)>... apoi cand intri la doctor ii spui ca vrei o scutire pedicala pe perioada de pana de cu motivul ca...si ii dai 10 lei sau 15 lei! ..depinde! dar de obicei e 10 lei o scutire medicala! ..pai Bafta!