| Anonim322222111213 a întrebat:

Cum pot sa ii conving pe parinti ca nu vreau sa merg la facultate? nu imi place deloc sa invat, imi place mai mult munca fizica desi fizicul nu ma ajuta deloc din cauza ca sunt foarte scund si slab.Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Traiesti degeaba

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zi le ca preferi sa traiesti toata viata cu salariu minin pe economie, cu dureri de spate si bataturi in mana si aia e... or sa inteleaga

| neutrino a răspuns:

Fiecare parinte crede si doreste ca, copiii sa fie destepti, chiar inteligenti. Explica-le ca in cazul tau sau inselat, chiar daca nu le va prinde bine aceasta realitate. Te sfatuiesc sa mergi totusi inca pe mana lor: nu-i dezamagi in totalitate.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca invatatul nu iti place, si iti place munca fizica, poti sa te angajezi undeva, din moment ce banuiesc, ca ai trecut de 18 ani, poti sa faci ce vrei, pentru ca esti major acum.

| Nemessys a răspuns:

Daca nu prea poti cu munca fizica, eu iti recomand cu munca psihica. Si pentru asta iti trebuie facultate, daca nu stai si munceste pana te dor oasele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la sala.
Ps : de sport si de mese

| VenomMMA a răspuns:

Nota 6 pentru troll. Pai du-te pe santier, rupe-te acolo! Toti vrem sa avem un asemena job! Cine n-ar vrea sa se rupa ridicand greutati, muncind in ploaie, vant, frig, soare? Toti, iti spun eu. laughing