| Catenstein a întrebat:

Cum pot sa ii dau curaj sa ma intrebe daca vrem sa fim impreuna?
Nu vreau sa fac eu primul pas deoarece nu prea stiu daca el chiar ma place ...se comporta ff frumos cu mine se uita la mine in timpul orelor si cand ma uit si eu la el face ochii mari si se preface ca se uita in alta parte, imi ia apararea love struck
Mi-e frica sa nu imi spuna "nu"deoarece eu am un fel de reputatie pentru ca toti baietii din clasa se dau la minewhistling si nu vreau sa decad...:-

1 răspuns:
| underground05 a răspuns:

Comporta.te in asa fel incat sa ii dai de inteles ca si tu il placi cred ca acelasi lucru il simte si el ii este frica de un refuz,intr.un cuvant fa.l sa vada,simta ca il placi,oricum nu e cea mai dreapta solutie cel mai corect ar fi fost sa faci ceea ce simti fara orgoliu si cum ii zici tu,,reputatie'' nu asta conteaza,cu,,reputatia'' ta nu il faci decat sa se simta mai prejos de cat tine,oarecum subaltern,si atunci va bate in retragere,si exista riscul sa isi faca o impresie atat el cat si altii despre tine cum ca ai fi,, cu nasul pe sus'',,, fitoasa''si asta nu e atat de placut. bafta