| Catenstein a întrebat:

Va rog e a 3 oara cand pun aceasta intrebareecrying( vreau ajutorrr neaparat la aceasta problema si repedeeecrying(
Deci este un baiat pe care l-am cunoscut anul acesta [la liceu este cu mine in clasa]

Eu cred ca ma place deoarece se uita la mine in timpul orelor si cand ma intorc la el face ochii mari si apoi se preface ca se uita in alta directie chestia care ma amuzamereu ma face sa rad dar nu stiu cum sa il fac sa imi spuna ce simte cu adevarat nu vreau sa il intreb deoarece nu stiu exact ce va zice mai ales ca sunt la inceputul liceului si el cunoaste tot liceul ca el acolo a facut generala ...nu suntem prieteni ff buni il stiu de o saptamana ce draq dar imi i-a >apararea:"...si mi-se pare dragut eu il plac mult e dulce si dragut pacat ca are nasul cam mare si fumeaza[nu ca ar fi o problema ca si eu Am FUMAT si asta nu ma deranjeaza prea mult]

cum sa il fac sa spuna ce simte?:-

Răspuns Câştigător
| Pinky06 a răspuns:

Ai putea sa ii faci tu prima coplimente. adica "imi place bluza ta", "esti foarte dragut", "ce bine arati azi"... poate incepe sa isi dea si el drumul :pe. Bine, dar nici sa exagerezi. Daca vezi ca nu reactioneaza inceteaza sa il mai bagi in seama cateva zile poate asta o sa il deranjeze.

7 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Poi ii ceri id,si ii zici pe mess ca este foarte draguta si daca are prietena. Daca nu are, il intrebi daca ar sta cu tine, si daca zice da...intelegi uh!
Sper ca te-am ajutat!

| DiamondEyes a răspuns:

Intreaba-l de teme,orar, ce obiect urmeaza, la sport fa-l sa te ajute cu ceva dar si in clasa big grin

| Kesariona a răspuns:

Incerca sa te imprietenesti cu el, sa vorbiti. Daca pastrezi distanta nu o sa obtii ce-ti doresti. Fa tu primul pas.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze intrebarea indicreta dar Esti din pitesti?

Parerea mea este ca daca simte ceva pentru tine la un moment dat o sa-si faca curaj si o sa vorbeasca cu tine despre ce simte

Lasa-l pe el sa actioneze primul nu face tu primul pas

| xLupx a răspuns:

Deci de ce nu il intrebi sa mergetzi sa la un suc dupa scoala sau sa invatzi la el acassmug dar ce-a mai sigura cale e sa ii spui cea ce simti daca nu e sentimentul reciproc macar o sa ti se ia o piatra de pe inima si o sa poti merge mai departe si daca simte la fel smug esti norocoasa inca un sfat lasatziva de fumat-.- bafta

| xLupx a răspuns:

S