| Sarai a întrebat:

Cum pot sa imi colorez parul cu creta? Dar cu hartie creponata?

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Gasesti la magazin sprei din ala care tin o zi big grin si la prima spalare se duce si nu-i scump cu hartie cremponata cica ese dar ese foarte putin daca eu sunt santena de culoare deschisa ese foarte putin incerca cum am zis eu happy

| KinderRM a răspuns:

Bună.

Cretă: http://www.tagmag.ro/ghid-pentru-colorarea-parului-cu-creta/#.U-_PI8V5PfI.
Hârtie creponată: Păi foarte simplu. Ai nevoie de o culoare închisa de hârtie creponată, urmează paşii:

1. Ia şuviţa pe care doreşti să o vopseşti.
2. Ia nişte mănuşi de plastic deoarece culoare iese cam greu de pe mâini.
3. Ia-ţi o bucată lungă de folie de aluminiu.
4. Înveleşte-ţi şuviţa în hârtie.
5. Pune-o pe folia de aluminiu.
6. Umezeşte-o. (cu tot cu hârtie)
7. Împatur-o în folia de aluminiu.
8. Las-o câteva minute în folie.
(În funcţie de culoarea pe care o ai).
9. Dă deasupra chiuvetei folia şi hârtia jos. Şterge şuviţa cu o cârpă.
10. Usuc-o cu feonul.