| BobTheUnicorn a întrebat:

Cum pot să-mi colorez părul cu hârtie creponată?

Răspuns Câştigător
| mazzylazzy a răspuns:

Trebuie sa uzi hartia creponata, si apoi sa iei cate o suvita de par si sa dai de multe ori cu hartia pe suvita, pana cand observi ca se coloreaza la fel ca si culoarea hartiei. Este foarte simplu, si rezultatul este temporar. Odata ce te speli, nuanta dispare, asa ca aceasta metoda iti permite sa schimbi cat de des vrei culorile, si nu exista nici un risc sa iti deteriorezi parul. Mult succes!

| Neo12 a răspuns (pentru mazzylazzy):

Iei o fâşie de hârtie creponată, iar în funcţie de cât de mare e, alegi tu mărimea şuviţei. Rezultatul poate dura şi 3-4 săptămâni, nu doar după o spălare.
Te contrazic, ţi-l deteriorează uneori, iar culoarea nu iese în totalitate.
Am părul blond şi m-am făcut cu albastru, dar a ieşit cam verde.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa faci asta...Da, se poate, dar iti strici parul.