| Krysscristinakryss178 a întrebat:

Cum pot sa imi intaresc unghiile si cu ce? Imi cresc foarte greu si sunt foarte moi, va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes! funda?

Pa, pa!

| adrian1988 a răspuns:

Pai asta se intampla din lipsa de calciu.ai putea ori sa iei calciu comprimate, ori sa faci un amestec din coji de ou macinate si miere(stiu ca suna dezgustator dar e foarte bun pentru lipsa de calciu si in plus are gust chiar bun)sau ai putea sa-ti cumperi ceva tratament pentru unghii, cred ca o sa gasesti prin farmacii

| RalucutzaX a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin(merge si cu ulei de masline) pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!