| angel_2962 a întrebat:

Cum pot sa imi schimb numele la Messenger? Dar sa se schimbe pentru toata lumea din lista, nu numai pentru mine. Funda! happy

9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

NU se poate pentru toata lumea! Vechii prieteni te vor vedea cu numele vechi si doar noi prieteni care urmeaza sa tii faci te vor vedea cu noul nickname!

| neluL a răspuns (pentru evenso):

Acum se poate big grin
YAHOO MESSENGER - Schimba nume (Nickname) Intra pe Yahoo messenger si da click pe ''Messenger''->My Contact Details ->aici la NICKNAME scrii ce nume vrei sa-ti apara pe messenger (este numele cu care te vad si prietenii) Si acum ca sa te vada toti prietenii cu noul nickname -> apasa tastele -> Ctrl+Shift+C (toate odata) ti se va deschide o fereastra de unde selectezi pe rand prietenii si apoi le trimiti noul nickname, de fapt se trimite automat cand dai click pe Finish. Ei trebuie sa dea Save. Bafta!

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Multumesc pentru informatie/corectare.

| neluL a răspuns (pentru evenso):

E bine pentru viitor big grin

| angel_2962 explică (pentru neluL):

Nu merge sa dau ctrl shitf c. adica nu apare nimic sad

| neluL a răspuns (pentru angel_2962):

Trebuie sa mearga! Intra in Yahoo Messenger la -> Actions
apoi Send My Contact Details care inseamna tot -> Ctrl+Shift+C

| BTWIN a răspuns:

Dai sus la Actions(actiuni)
apoi Send My Contact Details
apoi selectezi toate persoanele
dai next
apoi scrii ce nume vrei sa apara si dai save&close
apoi finish si gata
Funda? big grin

| angel_2962 explică (pentru BTWIN):

Am facut si nu s-a trimis niciun mesaj crying

| Stefy_Stefania_1997 a răspuns:

Eu nu pot sa selectez prietenii din lista sad sad