| xSequel a întrebat:

Cum pot sa ma imprietenesc cu cineva? Adica am cunoscut pe cineva si vreau sa fim prieteni. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| StreetDancer a răspuns:

Buna Raul!

Pai, intr-o prietenie este foarte important sa fie tu insuti. Sa te simti bine, sa fi sincer, sa iti respecti prietenul / prietena, etc.
Vorbesti cu persoana respectiva pe net, la telefon, o chemi pe afara ( la o plimbare cu ex: cainii sau la un ex: baschet ).

Eu asa am facut si am ajuns sa ma inteleg cu persoana respectiva foarte foarte bine. Ne spunem totul, ne ascultam mereu ( indiferent ca am avut o zi proasta sau ceva de genu ), etc.

Oricum, multa bafta. Sper sa reusesti sa te imprietenesti cu persoana respectiva!

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Fa tot posibilui sa petreci cat mai mult timp impreuna cu acel cineva si va veti imprieteni cu siguranta!

| Dav7id a răspuns:

Vorba taticule,daca e fata e bine sa glumesti, dar nu pe seama ei, cand o asculti sa ii arati ca tii pasul cu ce spune ea si daca poti chiar sa repeti ultimele cuvinte dupa ce le-a spus pentru ai arata ca iti pasa.Incearca sa nu o plictisesti si sigur va mai vrea sa vorbiti.Sigur o sa mearga, fii istet improvizeaza.

| Coconut a răspuns:

Pai...e fata sau baiat?laughing in fine. uite cum am facut eu cu o fata( ca sa fim rpietene, logiclaughing):
1. am mers la ea la clasa si am intrebat-o chestii banale.
2. am inceput sa ii dau likeuri pe faceook si sa ii comentez la pozehappy
3. la scoala am inceput sa vorbesc din ce in ce mai mult cu ea.
4. am inceput sa vorbesc mult cu ea pe mess
5. la ziua unei colege am stat f mult cu ea
Si a mers!:*

| CatellushMov a răspuns (pentru Coconut):

Dar daca nu conosti pe nimeni din clasa, cu ce ocazie te duci? si daca nu ai id de mess?