| puffy15 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?
Nu ne-am vorbit niciodata,dar am vazut ca prin pauze se uita la mine,si eu in acele momente incerc sa ma uit in alta parte...
De exemplu,odata,m-a examinat din cap pana in picioare! Tot in aceeasi zi,cand mergeam cu o colega pana la magazin,l-am vazut,si la un moment dat m-a vazut si el cand a intors capul in stanga,si dupa ce am trecut de el, s-a intors cu totul si nu mai stiu exact daca s-a uitat dupa mine pentru ca eram in fata lui...

4 răspunsuri:
| Numero1 a răspuns:

Sunt semne ca te place, daca te ''examineaza''. De obicei un baiat(ca mine) se poate da de gol din privire.Nu e nevoie sa se uite ca obsedatu' la tine ci doar cu o privire scurta si profunda poate insemna ca te place. Unii baieti (dintre cei care te plac) vor interactiona cu tine, te vor atinge pe par, mana etc, te vor face sa razi, te vor proteja si te vor tachina cu cate o ciupitura sau cu o gluma iar altii vor fi mai timizi si te vor place in secret fara sa-ti dai vreodata seama de sentimentele lor(trist).

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Pai daca e timid se inroseste, ii transpira palmele, se balbaie, cand te uiti la el se uita in alta parte. Astea sunt semne ca te plac.

| ChemoshRDB a răspuns:

Hmm...ia intreaba-llaughing
Asa iti dai seama cel mai sigurwinking...sau te poti uita fix in ochii lui si vezi ce reactie are(vezi sa tragi si un zambetwinking )
Daca se roseste e clarwinking

| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

E foarte simplu sa-ti dai seama pentru ca : se uita la tine cu atentie, cand te uiti si u la el nu vrea sa iti arate ca te place, nu vorbeste cu tine pentru ca : ( "stie ca nu are nici o sansa la tine sau ii e fica ca poti sal ranesti daca il respingi ") atata tot
si semnele la un batat sunt urmatoarele | uni baieti se dau mari pe langa fata care o place | |uni nu scoate nici un sunet pentru ca vrea sa iti asculte vocea | | uni sunt indrazneti si trece direct la "treaba" "fapte" pentru ca deza a fost ranit de alta fata si nu mai are aceleasi sentimente ca inainte | uni baieti cred ca nu are nici o sansa din cauza aspectului (fetei\corpului) ecc... pot sa-ti spun pana la infinit pentru ca-s baiat si am trecut si eu prin astea;-):-) fundita?:-D