| KateMiddleton a întrebat:

Cum pot sa-mi imbunatatesc nivelul de cunoastere a limbii engleze?

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Inveti,faci teste pe net, vizionezi filme, asculti muzica.Este foarte simplu si daca esti desteapta, asimilezi repede big grin

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Inveti 2-3 cuvinte la cateva zile, dar le inveti toate formele la trecut prezent si viitor. Dar trebuie sa te tii. Sau te uiti la filme in engleza dupa ce inveti cuvintele. Incepi cu cele usoare gen: Apple, mother, father etc apoi treci la verbe si tot asa.

| CVane a răspuns:

Eu am invatat engleza, din...Jocuri Video,poate te va ajuta si pe tine,daca te pasioneaza, insa poti incerca filme, muzica, carti etc, profesori nu recomand.

| alinbogdann a răspuns:

Vizionezi filme, asculti muzica. gasesteti ceva prieten cu care sa vorbesti engleza.si eu caut asa ceva dar nu gasesc...

| rihannafox a răspuns:

Eu am invatat foarte multa engleza uitandu-ma la seriale americane pentru adolescenti precum the vampire diaries, pretty little liars etc si auzindu-i pe ei vorbind engleza mi-am inbunatatit foarte mult nivelul de cunoastere a limbii engleze

| Loryk24 a răspuns:

Citeste multe carti in limba engleza happy