| Sweetybear a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama mea sa ma lase sa ma impac cu o colega? Ea nu-mi da voie sa vorbesc cu ea. [ POVESTE LUNGA. nu intrebati ca oricum nu intelegeti big grin ]. Funda. fara raspunsul ironice.

7 răspunsuri:
| patriciaxd a răspuns:

Problemele astea sunt de cand lumea. explica-i mamei tale ca ai vrea sa stii de ce nu te lasa sa mai fii prietena cu fata respectiva, spune-i ca ti-ar place sa inveti din propriile greseli si ca nu esti usor influentabila. promite-i ca o sa-i povestesti totul, si o sa fii deschisa (asa n-o sa stea cu teama ca "o vei lua pe un drum rau"). Discutati intr-un cuvant. daca refuza dramatizeaza si tu. (Eu vreau sa vorbesc cu tine si tu nu ma asculti, Nu esti langa mine cand am nevoie de sfatul si intelegerea unei mame -- si alte clisee dástea) succes

| Lucky9441 a răspuns (pentru patriciaxd):

Raspuns mai cretin ca al tau nu exista :*

| patriciaxd a răspuns (pentru Lucky9441):

Eu cred ca tu esti cam cretina si ca ai maxim 11 ani. TOT ce vor parintii e sa aiba copii supusi, care s anul le compluce viata ci din contra. e dreptul copilului sa-si faca ce prieteni vrea. controlu asta al parintilor asupra vietii sociale e cel mai jegos lucru. nu dovedeste decat ce caracter jalnic eu. daca un parinte da o educatie solida copilului, acesta va sti cu siguranta sa-si aleaga prietenii. daca nu e capabil, sa accepte situatia.

BTW eu explicam cum sa-si prosteasca mama, nu care e calea cea dreapta.
Hai sanatate.

| Lucky9441 a răspuns (pentru patriciaxd):

Sa-si prosteasca mama? Gandesti copila? Am 14 si-s mai culta ca tine.
Prosteste-ti tu mama daca nu o iubesti, si nu mai da sfaturi inutile.

| patriciaxd a răspuns (pentru Lucky9441):

Pentru o ploada de 14 ani esti cam tare in gura. vorbim peste 2-3 ani. Si mai multa sanatate, se pare ca ti-ar prinde bine.

| Lucky9441 a răspuns:

E greseala ta big grin, asculta-ti mama, acelasi lucru l-am patit si eu, eram prietena buna cu o fata, si ea nu era chiar asa de ok [ fuma, bea, umbla cu toti baietii ] si mama mi-a spus ca o sa ma dezamageasca, si am inceput sa tip la ea, si bla bla - a iesit urat cu mama, ce sa vezi. dupa o saptamana m-am certat cu t*rfa. A avut mama dreptate xD, cerei explicatii mamei tale, intreab-o de ce nu poti umbla cu ea. happy e calea cea mai buna, good luck!

| Rechin a răspuns:

Http://www.dracusori.eu/maximus gasesti aici tot ce vrei