| Crais a întrebat:

Cum pot sa retin si sa nu uit anumite lucruri de exemplu Lectiile la mate, le retin pentru cateva zile sa zicem o saptamana si dupa aia nu mai le stiu DELOC cum se fac... si asta ma face mai "prost" cred...

deci cum pot sa am o retinere buna pentru toata viata?

1 răspuns:
| Quing a răspuns:

Pai. lectiile la mate sau la oricare materie le retii ca sa faci bine la un test, la o ascultare... Retii ceva cu adevarat, atunci cand acel ceva chiar te intereseaza si e important pentru tine. Tu stochezi informatia atata timp cat iti este utila si dupa o uiti. nu inveti pentru a retine. inveti pentru nota.