| ziggs a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri am o gramada pe frunte si nu stiu ce pot face sad? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Awkesna a răspuns:

Heiiii happy, cosurile apar atunci cand esti la pubertate dar nu neaparat, ele dispar de la sine, dar tu daca vrei sa scapi de ele in mod natural sau sa le cumperi am eu aici pentru tine :
1.Aloe Vera:curata excesul de ulei din piele, dupa ce ti-ai curtat fata aplica putina pulpa de Aloe Vera direct pe cos/cosuri, dupa 20 de minute spala-te cu apa calduta.
2. Portocalele si lamaile:Cea mai simpla arma contra acneei sta in sucul unei lamai, aplica direct pe problema, dupa 30 de minute poti indeparta sucul clatind cu apa calduta, daca ai in casa o portocala, rade coaja si amestec-o cu putina apa, compozitia rezultata trebuie sa actioneze timp de 20 de minute
3.Castraveti si rosii:Rade un castravete, pune-l pe fata si asteapta 15 minute. Poti diminua aspectul inestetic al unui cos inflamat cu ajutorul unei simple felii de rosii.
4. Ceapa si usturoiul:Taie un usturoi in doua si freaca-l de zonele afectate. Daca ceapa iti este mai la indemana, fa un piure si aplica-l o data pe saptamana.
sau creme speciale pentru cosuri:
1.Acneol prop costa 16 lei
2.Acnetol 16 lei sunt capsule
3.Crema antiacneica 7 lei
4. Akneil crema 48 lei
Poti intreba la farmacii ce creme au pentru acnee. Succes!

6 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

La intrebarea asta astept si eu raspunsuri. uite ce cred eu: nu poti

| k1NNNdeR a răspuns:

Date cu zeama de lamaiebig grin.Bafta

| ziggs explică (pentru k1NNNdeR):

Vorbesti serios?

| Constantin_Radu_1994 a răspuns:

Salut ziggs eu pot sa iti recomand sa te dai cu after-shave de la Gillet sau mai multe. Iti spun cel mai bun este apa si sapun apa si sapun happy Funda te rog frumos puppy dog eyes

| Ceban_Teodor_Andrei_1989 a răspuns:

Date cu pipi de copil mic (bebelus)

| Ceban_Teodor_Andrei_1989 a răspuns:

Date cu pipi de bebelus.
big grinbig grinbig grin