| alexsaxx2323 a întrebat:

Cum pot scapa de gelozie? Bineinteles, definiv nu se va putea niciodata

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti dau un exemplu fain, sa zicem ca ai o minge. ai multa grija de ea, pentru ca risti sa ti se spargã, Asa-i? Dar acum te intreb daca ai avea 3, 5, 10 mingi, mai ti-ar pãsa de una singurã? Dacã ai rezerve. Nu prea cred.

| En3Rgi a răspuns:

Nu prea poti sa scapi de gelozie sincer. Exemplul lui Overton e prost. Cel putin la mine imi e imposibil sa scap de gelozie si am avut n relatii.Bine acum depinde de fiecare in parte ca atlii sunt mai gelosii altii mai putin altii deloc etc.

| ShamelessQboy a răspuns:

Este greu dar nu imposibil!
Eu cred ca am cam scapat in mare parte.
Trebuie să înțelegi că dacă iubești cu adevărat pe cineva, il eliberezi chiar si de tine, si acel cineva nu sta cu tine pentru că ti-ar apartine, ci pentru că asta este alegerea, ei/lui si tie iti convine.