| yulla79nobody97 a întrebat:

Cum pot slabi mai repede? Cine stie o dieta stricta si simpla are sa ma ajute? Ce sa mananc si cand sa mananc? La cel mai bun raspuns dau funda...big grin

5 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la tot ce contine zahar(ciocolata, bomboane, napolitane, etc) caci dupa cum stim zaharul ingrasa si el la randul sau. Apoi exclude pe cat posibilul meniul fast-food si cele bogate in grasimi, si nu in ultimul rand..paine. Dieta nu consta in a nu manca nimic,ci doar a exclude acele alimente nesanatoase din meniul zilnic, si inlocuindu-le cu altele mult mai sanatoase. Iar pe langa dieta,multa apa si miscare pentru a arde grasimile. Micul dejun nu trebuie sa lipseasca sub nici o forma. Dimineata poti manca oua,lapte, branza, muschiulet, etc., sau orice iti place. micul-dejun este factorul esential in buna functionarea organismului.La pranz poti manca o supa iar la felul doi.din nou ce iti place(daca se poate paine exclusa), iar cina sa fie luata maxim pana la ora 18:00-18:30 dupa care doar apa pana la ora somnului.Noaptea ceea ce bagam in noi..si ramane happy daca intelegi ce vreau sa spun.
O zi buna.

| Gabitzzza a răspuns:

Tu avand un regim de viata nu prea sanatos asta dovedind-o faptul ca te-ai ingrasat e greu la inceput cel mai greu asa ca dupa parerea mea nu incepe dint-o data ia-o usor. Incepe incetul cu incetul sa renunti la paine ( de tot dupa parerea mea asta am facut si eu de altfel) apoi limiteaza-te la dulciuri pana la excluzi de tot ( aici si eu am probleme desi nu am o greutate absolut normala tin la silueta mea si nu vreau sa ma ingras si tot incerc sa le exclud cu painea am reusit, dar cu dulciurile mai am mult de lucrat cred ca niciodata n-o sa renunt la ele, dar ma limitez oricum si cea mai buna metoda e sa le inlocuiesti cu fructe care iti plac la mine merg foarte bine nectarinele, merele, strugurii dar ai grija la banane eu zic sa le eviti si pe astea) apoi renunta la bauturile carbogazoase nemaiatingandu-te de cola sau pepsi care sunt cele mai prapadite dupa parerea mea contin zaharuri si calorii goale care nu fac altceva decat sa te umfle. Apa carbogazoasa inlocuieste-o cu cea plata. Rau va fi la inceput caci am vazut pe propria-mi piele dar vei vedea ca nu te vei mai balona si apa o vei elimina mai repede din corp. Spune-le adio si produselor de patiserie, semintelor, pastelor, alunele, rontaielile aiurea si painii asa cum am mai spus si mai sus. Dimineata incearca sa ai un mic dejun bogat pentru ca masa de seara trebuie sa o excluzi ( asa cum ti-am mai zis ia-o usor nu dintr-o data pentru. ca nu vei face fata). Incearca sa iti faci poftele pana in ora 14 si masa de seara sa fie pana in 19 la inceput si apoi pana in 18 dupa aceste ore nu mai consuma decat apa. Pe parcursul zile te sfatuiesc sa mananci la masa putin mai mult decat de-a lungul zilei sa stai numai in gustari gustari si daca vor mai exista aceastea sa constea in fructe. Incearca sa iei micul dejun pe la ora 9 chiar si mai de dimineata daca poti, pranzul pe la 12 13 apoi pe la 16 poti lua o gustare mica, iar la 18 poti cina. Incearca sa nu sari orele de somn caci si acestea duc din pacate la dereglarea metabolismului sad. Sa nu uitam nici de exercitiile fizice cele mai eficiente par sa fie alergarile daca iti permite locul si timpul perfect ar fi ca dimineata si seara sa alergi cat poti tu de mult incepe usor marind doza treptat. Daca nu fa tipica incalzire dimineata dupa care sa incepi sa faci genoflexiuni si abdomene. Daca esti neobisnuita de tot incepe cu 20 marind doza cat poti de mult eu una am ajuns la 200 dar i-o treptat. In atentia abdonemelor ai coloana ta dupa ce la faci trebuie sa te si indrepti asa ca tot acelasi numar de abdomene le faci dar pe burta ( chiar daca e aiurea primele dati te obisnuiesti). Daca mai ai intrebari poti sa mi le pui eu pot sa scriu aici pana maine, dar ma opresc pentru a nu te plictisi, sper sa nu o fi facut-o deja! Multa bafta! happy

| Bia001 a răspuns:

Iti zic cum am slabit eu. timp de o saptamana, nu faci decat sa stai in fata pc-ului si mananci un biscuite cand iti mai amintesti, apoi seara stai pana tarziu si te culci la 6 si te trezesti la 16:00.

P.S.: Stiu ca nu pare prea serios, dar este mult mai usor si rapid asa...

| мαrrýиєlα a răspuns:

Ora 9:00 - 2 oua fierte + ceai.
Ora 12:00 - o salata.
Ora 15 – un mar.
Ora 18 - un iarut sau o salata.

----------------------------------------------

+ Dimineata : genoflexiuni. [ 10 ]
Seara : flotari. [ 10 ] & abdomene [ 10 ]

| dupa in celelalte zile le publezi numarul ]

+ Apa este cel mai bun aliat in lupta cu burtica.
Poti incerca apa cu lamaie intre mese.

+ Cateva metode ca sa slabesti mai sunt sa :
- mergi pe jos [ 2 km ].
- imbracate mai gros si alearga.
- fa curatenie prin casa.
- mananca din farfuri mai mici.
- bea din pahare mai lungi.
- culcate devreme.
- numai sta asa mult in fata pc-ului.
- Nu manca dupa 7 seara.
- elimbina bauturile carbogazoase.
- maseaza locul cu pricina.
- stai dreapta nu gheboasa.
- strange burta [ un fel de exercitiu ].
- distreaza-te! [ danseaza, alearga, topaie e.t.c ]

+ yoga, cardio, zumba.
+ Pronunta literele A-I-O-U-X de 15 ori fiecare.
+ Ridica sprancenele timp de 3 secunde dupa relaxeaza-te repeat asta de20 ori.
+ Atinge-ti nasul lu buza de jos. Pentru disparitia,, gusitei ".
+ Zambeste mult!
+ 1 compresa cu apa calda aplicata pe burta.
+ dedimineata bea apa calda.
+ grabeste digestia, bea apa rece.