| cristina_4911 a întrebat:

Cum pot uita un baiat?

De cand am inceput scoala, chiar daca eu nu mai stau de prin iulie cu el, se tine dupa cea mai buna prietena a mea, se da la ea mereu, o ia in brate, si eu vad totul chiar daca nu vreau, insa ea nu-l vrea...ma rog... asta nu conteaza.Plang in timpul orelor, ma izolez si nici nu pot vorbi cu nimeni despre asta.Sunt foarte geloasa si nu stiu ce sa fac ca sa uit.As vrea in aasa fel incat sa nu ma mai concentrez asupra lor si sa-mi vad de viata mea.As vrea sa va mai povestesc dar nu mai ma simt in stare, de abia m-am potolit. V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexoprondrina a răspuns:

Eu iti recomand sa iti petreci mai mult timp cu tine. avand in vedere ca esti constienta ca este o problema cu tine si ca nu e in regula ce se intampla, ramane doar sa actionezi
Acum nu stiu, eu de ex. petrec ff mult timp in oglinda. Pot sta si 3h in baie fara sa ma plictisesc, tu poate faci un sport cu placere sau asa.
Asta ar fi odata si a doua oara, concetraza-te pe invatatura. Eu nu stiu cati ani ai tu, dar eu de ex cand eram clasa a VI am luat media 9. 80 din "cauza" faptului ca ii placea de un baiat si ca sa-l uit ma concentram intens la ore.
Ee.si a 3a solutie, in caz de orice... intodeauna merge o bauta buna cu 2-3 fete asa caterincoase si o barfa durasmug
Succes, fato!

1 răspuns:
| soare a răspuns:

Gasteste pe altcineva si gasestey niste defecte. si repetatzy merew in gand si cand il vezi acele defecte pe care l-eai gasyt