| LoOvE a întrebat:

Cum pot uita un baiat?

De cand am inceput scoala, chiar daca eu nu mai stau de prin iulie cu el, se tine dupa cea mai buna prietena a mea, se da la ea mereu, o ia in brate, si eu vad totul chiar daca nu vreau, insa ea nu-l vrea...ma rog... asta nu conteaza.Plang in timpul orelor, ma izolez si nici nu pot vorbi cu nimeni despre asta.Sunt foarte geloasa si nu stiu ce sa fac ca sa uit.As vrea in aasa fel incat sa nu ma mai concentrez asupra lor si sa-mi vad de viata mea.As vrea sa va mai povestesc dar nu mai ma simt in stare, de abia m-am potolit. V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Din pacate noi nu te putem ajuta.Si asta pentru ca totul trebuie sa porneasca de la tine, tu insati sa iti impui anumite lucruri si sa gandesti totul la rece oricat demult ar durea. Tu plangi pentru ca l-ai iubit(si posibil il mai iubesti)iar in sinea ta ai vrea ca si el sa simta dragoste pentru tine dar din moment ce e cu alta iti dai seama ca nu te-a iubit si nici atat nu te mai iubeste.Incearca sa nu te lasi orbita de el, gandeste cu capul si ocupat-i timpul cu alte lucruri, iar uitarea va veni pe parcurs.

3 răspunsuri:
| blabla5532 a răspuns:

Gasesteti altul

| andreea_4134 a răspuns:

Eu cred ca chiar ar trebui sa nu te mai gandesti la el, nu e cazul, sa plangi dupa el; tu esti o ft frum si desteapta si st convinsa ca o sa il uiti. papa:*

| love_1617 a răspuns:

Probabil vrea sa te faca geloasa sau pur si simblu gaseste-ti si tu un prieten care o sa te ia in brate in fata lui si atunci ai sa vezi daca o face doar din iubire pentru prietena ta sau vrea sa te faca geloasa