| StaR_8829 a întrebat:

Cum poti sa iti calculezi media de admitere liceu 2010-2011?

21 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Media de admitere este:
(media 5-8)+(media 5-8)+(media tezelor unice cls a VII-a) +(media notelor de la testele unice cls a VII-a) totul : la 4
de ex
9. 94+9. 94+8, 25+10 totul ipartit la 4 trebuie sa dea in jur de 9. 55.
Take carepeace sign

| Roessess a răspuns:

2 ori media generala din clasele 5-8 plus media tezelor unice din clasa a 7-a plus media notelor obtinute la viitoarele examene din mai...totul supra 4

Cva de genu: (2MA+ MT+ MTU):4 Succestongue

| loock a răspuns:

Uite eu de exemplu am aflat ca nu se mai dau teze uinice cum s-au dat pana acum, am auzit ca se vor da examene in scoala.

| Panther002 a răspuns:

Media claselor 5-8 impartit imultit cu 2 adunat cu media examelelor de admitere imultit cu 2 si totul impartit la 4

| Blosssom a răspuns:

(mg cls V-VIII ori 2+ media tezelor unice+ media de la examenele din mai )/4

| laurentiu_9256 a răspuns:

Salut! Se calculeaza media de admitere cls. 5-8 +media de la examenele de la sfarsitul anului:2.Ambele au o pondere de 50 %.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii care intra la liceu in 2010-2011 nu au dat teze unice in clasa a saptea. Deci raspunsurile voastre sunt complet nefolositoare pentru noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Star se referea la cei care intra acum in clasa a8a happy asa s-a calculat mediea pentru admiterea la liceu acum, in 2010happy
Star - nu se stie sigur happy s'ar putea ca noi ( si eu am trecut acum a8a ) sa dam capacitatea ( sper ca NU... si sigur cred ca nu se va intampla asta ) ori sa conteze mediile 5-8 si o sa dam, probabil, o testare la lb. rom si un la mate happy Succes in noul an scolar happy si sa intram unde vrem laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hfvhgf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media din cls V-VIII + media de la examene tot impartit la 2
si aia e mediabig grin:* bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca media cls. 5-8 +media examenelor pe care le dam la sfarsitul anului, totul impartit la 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este media de apsolvire a celor 4 clase plus media examenelor nationale supra 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni dati si voi un raspuns sincer si clar sa pot intelege si eu :@

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cei care nu au inteles:s-au scos tezele unice deci nu avem treaba cu ele.NI se face o medie generala cu mediile generale din clasele 5-8, de ex pe toti cei 4 ani ai incheiat cu 9 media generala pe fiecare an, media anilor va fi 9+media celor doua examene date la sfarsitul anului(la rom. si mate)si aceste doua medii se impart la 2 si asta ti-e media

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat 5 la teza la geografie astazi. straight face pe Sem 1 sad ma afecteaza cumva cu media pentru admiterea la liceu? si noi pe Sem al 2-lea dam Examen la Romana/Matematica si Teza unica la Geografie/Istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fraieristraight face cei care dau in 2011 examenul national nu au dat in a 7a teze unice straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se calculeaza:
media generala 5-8 ampartita la 2 +media la examene (romana matematica fara (geografie/istorie=>geog. si ist. nu se ia an considerare)):2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media genearala + media examenelor : 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alo lume...cei care sunt in anul scolar 2010-2011 nu au dat teze unice in clasa a 7-a

| stefy275 a răspuns:

Este media materiilor de pe profil si media examenelor pe 2

| moonshine125 a răspuns:

Media din 5-8 + media examenelor, si totul seimparte la 2