| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Cum s-o conving pe mama sa comande de la ELF? Ea nu vrea sa am chesti gen Avon, Farmec, cam tot ce-mi place. Ea n-ar vrea sa-mi ia decat Lancome si alte machiaje si produse de ingrijire pompoase, neplacut de parfumate, incarcate, inconfortable etc?
Nu mi ziceti ca-s alea mai bune, ci doar o solutie s-o conving ca nu-s ca ea! Doar spuneti-mi o cale. FUNDAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| Bumbuu a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine pe mama ta. Doar tu stii cum poate fi convinsa. Eu cred ca daca ii explici cat de mult de deranjeaza produsele respective si refuzi categoric sa le mai folosesti ar renunta. Depinde foarte mult de varsta pe care o ai. Produsele de la elf sunt chiar foarte bune,de ex fondul de ten,tus. Sunt reprezentanta la avon si nu folosesc decat rimel. Nu prea sunt de calitate si ii faci rau tenului cu ele. Incearca sa gasesti o cale de mijloc cu mama ta,nici ca tine cu produse de care nu esti sigura ca sunt foarte bune,dar nici ca ea. Iti sugerez max factor, maybelline. Depinde si de genul de produse pe care le vrei. La machiaj incearca sa te duci spre unele cat mai de calitate, e mai bine pentru tenul tau. Daca vrei parfum, totusi, sunt foarte bune cele de la avon. Unele chiar miros demential! ..In legatura cu sfatul pe care il vrei, eu zic ca cea mai buna cale e comunicarea. Nu ar avea rost sa te apuci sa-ti cumperi tu produse pe ascuns si sa le folosesti fara sa stie ea sau alte lucruri. Vorbeste cu ea, dupa ce te hotarasti ce produse vrei si esti sigura ca sunt bune, spune-i si mamei tale, explica-i de ce crezi ca sunt mai bune ca cele recomandate de ea. Ai grija ce faci! Baftahappy

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Refuza sa mai folosesti produsele cumparate de ea si asa poate obtii produsele cere ti le doresti, recunosc ca mama ta are gusturi,, scumpe,, dar daca tie nu iti plac, asta e