| anonim_4396 a întrebat:

Cum să abordeze o fată cu care nu am mai vorbit? Tineti cont că eu sunt a 8-a și ea a 7-a și nu am prea avut tangenta. Nu aș vrea să-mi rada în fata dacă nu ma place și dacă eu o abordez direct sau ceva de genul...

Răspuns Apreciat de Editori
| Kerre a răspuns:

Incearca in primul rand sa vorbesti cu ea, sa afli ce ii place. Incearca sa abordezi subiecte apropiate cum ar fi de exemplu scoala. Daca vezi ca iti raspunde si este interesata de tine atunci o poti invita la un suc, film sau o plimbare prin parc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu incerci, nu vei stii daca te place ori nu.
Dar poti sa o saluti si sa-i zambesti pentru inceput. daca-ti raspunde la salut, inseamna ca te place si ea si atunci, poti sa o intrebi ce mai face, ce ore are samd.
Dupa 1-2 zile continui sa o saluti si o poti intreba daca vrea sa fie prietena ta.

| AnndreyYolo a răspuns:

Deci.
1.Daca tu faci primul pas sunt sanse de 80% sa nu fie interesata
2.Ai putea sa incepi cu conversati normale iar, dupa sa mai avansezi[Facebook whatsApp etc]
3.Incearca sa ai tangente cu ea[Face to face]
4.Nu incerca s-o impresionezi cu lucruri penibile s-ar putea sa te faci de ras.
5. Ceva basic "Vrei sa iesim la un suc?"
6.Mult noroc

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru AnndreyYolo):

"1.Daca tu faci primul pas sunt sanse de 80% sa nu fie interesata"
Asta este valabil in general cu femeile sau doar in cazul de față?

| AnndreyYolo a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Cam in general

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru AnndreyYolo):

Eu din cate stiu, multe femei vor sa fie bagate in seama, adica sa faca baiatul primul pas. Apoi n-o sa mai fie interesate? Sau vor doar sa se joace cu mintile barbatilor?