| Monstercat a întrebat:

Cum sa aflu daca un baiat ma place? Stiu, stiu, intrebarea asta a fost pusa de mii de ori. Adica, eu sunt prea timida sa-l intreb, iar el e cu 2-3 ani mai mare ca mine. Mi-e prea teama sa nu rada de mine daca il intreb, sau daca ii cer IDul. Ne cunoastem de vreo 5-6 ani, daca nu mai mult. El nu iese prea mult afara, deci nu ne intalnim asa des. Cateodata trecem unul pe langa altul fara sa ne salutam, desi ne privim fix in ochii celuilalt. Acum 3 zile in urma, cand am iesit afara, dupa ce a trebuit sa plec in casa, desi prietenii lui au vrut sa mai stea afara, el a plecat in casa (nu stiu daca asta are vreo legatura cu mine laughing). Merci c:

2 răspunsuri:
| Amaryllis a răspuns:

Bună...nu vreau să te descurajez dar dacă spui că vă cunoasteți de mai mult de 5 ani și până acum el nu a dat nici un semn, nu cred ca te place. Dar poți să te interesezi pe la prieteni comuni dacă are prietenă sau place pe cineva...și poți să îi iei idul de la cineva și să vorbiți pe mess, să vă cunoașteți mai bine.Baftă!:*

| Monstercat explică (pentru Amaryllis):

Pana acum a mai avut prietene, iar acum, din cate stiu, el e singur. Oricum, voi incerca si celelalte variante....Multumesc! happy