| Sergiu_1459 a întrebat:

Cum sa castig increderea prietenei mele? Am mintit-o de 2 ori si acum a zis ca nu prea mai are incredere in mine... Ce e de facut? plzz help!

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

N-o sa mai poti castiga confienta totala din partea ei niciodata, chiar daca ea o sa-ti spunca ca ai obtinut-o, o va face doar pentru ca tu sa nu te simti prost. In sinea ei o sa aiba o temere in ceea ce te priveste. Tot ce poti sa faci, este sa nu mai minti si in continuare. O incredere odata pierduta, nu o mai poti recupera niciodata in totalitate.

| Ingrid16V a răspuns:

Paiwinkingincredere totala nu mai poate avea in tine! Dar totusi incearca sa-i demonstrezi ca vrei sa fii din nou cea care o cunostea ea, care nu a mintit-o...dovedeste-i ca ai face orice sa indreptati aceasta prietenie! Daca intr-adevar ati fost cele mai bune prietene, te va ierta, dar ii va fi mai greu sa uite ca ai mintit-o... dar poate cu timpul o sa aiba din nou incredere in tine!:*

Succes!>big grin

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyMm...nu sunt nimeni ca sa te judec, asa ca am sa-ti spun parerea mea, avand in vedere ca sunt fata. E normal sa se simta tradata, avand in vedere ca a avut incredere in tine, ceea ce trebuie sa faci este mai limpede decat crezi, ideea e cum o vei face.Trebuie sa-i recastigi incredereamsi asta n-o poti afce batand din palme sau stand degeaba.Incearca pur si simplu ca de acum inainte sa fii sincer cu ea, si ai rabdare ca increderea in tine sa se"repare"pe parcurs, caci o dezamagire nu se vindeca atat de repede.Si cand vei mai fi tentat s-o minti, pune-te in locul ei si gandeste-te daca pentru tine ar fi placut sa fi mintit. Daca tu tii la ea vei incerca sa faci tot posibilul sa te intrepti, atat pentru ea cat si pentru tine, fii sincer cu ea.Ai grija de tine!happy

| Nirvana a răspuns:

Trebuie sa vada ca iti pare cu adevarat rau pentru ce ai facut. Numai asa poate sa te ierte. Daca te iubeste cu adevarat si vrea ceva de la tine se va gandi la ce e mai bine pentru amandoi si poate ca te va ierta. Oricum e urat ce ai facut tu. Si nu uita ca ulciorul nu merge de multe ori la apa!

| Sergiu_1459 explică:

Buey. sunt baiat si am mintit`o pe iubita mea!

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Asta e un test al vieti cred ca toti am trecut macar odaat prin el. dar daca chiar te considera prietena te va ierta. prieteni se iarta. un prieten nu trebuie sa te judege atunci cand gresesti. un prieten trebuie sa fie alaturi de tine mereu indiferent de situatie: