| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Cum sa chiulesc? angry(. Adica eu ma prefac ca sunt bolnava dar de'aici incepe chestia.
Eu, vreau sa chiulessc dar nu stiu cum in afara de'a fii "bolnava". Da nici chestia cu imbolnavitu` nu merge worried
Daca chiulesc o va suna diriga pe mama rolling on the floor
Ce sa faac simt ca innebunesc cu scoala asta mai bine mor decat sa fac scl "__".

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Deschide bine ochii si incearca sa privesti in viitor ce o sa faci fara scoala? cum o sa te angajezi? o sa vrei sa stai mereu cu gandul la ziua de maine si daca ai ce manca sau mai stiu eu ce? in fine daca parintii tai pot sa te intretina lol ca nu merita sa iti bati capul. dar mie mi se pare super naspa sa ai universu in punga sa nu stii pe ce lume traiesti.

asa ca lasa tu prostiile si tine-te de scoala acum ti se pare pierdere de timp dar vezi tu mai tarziu ce ai sa faci daca nu faci scoala si ai sa regreti. timpul nu il poti da inapoi

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

FAte ca lesini la scl, spune`le ca nu ti-au dat voie in scoala niste baieti mai mari si ti-au spus sa pleci ca iei bataie si ti-a fost frica, etc... Dar nu te sfatuiesc sa chiulesti.Ai grija!

| Special_girl a răspuns:

Eu zic sa te tii de scoala, iti va prinde bine in viata

| dulcik a răspuns:

Pai nu prea ai cum in aceste conditii.Desi asa ameninta si la noi diriga cand chiuleam ca sun acasa ca nu stiu ce, dar noi tot chiuleam ba o zi intreaga ba la anumite ore, plecam mai multi si neduceam sa bem cate o cafea, un suc ne gaseam noi ceva iar la orele cu diriga intotdeauna ne intorceam, bine ca la noi diriga nu motiva absentele decat la sfarsitu anului si nu ni le numara. Le numara doar atunci cand era suparata pe noi si incepea sa ne scada puncte la purtare.

| portocalăăă a răspuns:

Sau o convingi pe diriga sa-ti motiveze absentele si pleci fara sa "ai vreo problema"
sau te prefaci ca ti-e rau, tie sau vreunei prietene, si spui ca te duci cu ea.

| maria ;x a răspuns:

Lol! ca fata e oribil sa nu stii carte... daca parintii tai au bani sa te intretina si sa nu faci scoala...winking bravo! dar parerea mea:mergi la scoala nici mie nu-mi place dar asta e!