| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cum sa fac ca sa nu mai ramana urme de detergent pe haine atunci cand le spal de mana?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le clatesti foarte bine cu apă.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Sau folosesti detergent lichid.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa inveti sa le clatesti in multe, foarte multe ape, pana iese tot detergentul din ele.

| dullcat a răspuns:

Incearca sa folosesti mai putin detergent? Poti lua in calcul si otetul.Pui doua linguri in ligheanul cu apa curata, amesteci si apoi clatesti hainele.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, corect.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Alege otetul cel mai ieftin, din alcool.Eu asa fac.Cel de mere sau altele sunt mai scumpe si nu are sens.