| SiMpLa a întrebat:

Cum sa fac ca tata sa ma lase mai libera si pe mine.Adica nu ma lasa sa ma duc in oras sau sa vb prea mult la tel, imi pune restricti la baie ca sa nu mai stau asa mult sau la pc imi ia cablul...si nici prieten nu ma lasa sa imi fac si daca il min o incurk rausad. E tare enervant si totusi sunt o fata ff linistitasi timida chiar nu stiu ce are cu minecrying. Si incerc sa scap de timiditate iar el nu ma ajuta deloccrying ma descurajeaza tot timpul bine ca o am pe mama este pe placul meuhappy. Multumesc kisskiss.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate daca vorbesti cu el si esti sincera ai avea mai multe sanse. Oricat de capcaun ar fi un parinte sunt sigur ca te intelege. Trebuie sa incerci sa fii sincera cu el si o sa vezi ca o sa fie altfel. Daca el e mai altfel, incearca sa ai o relatie buna cu mama ta si va fi bine. Nu ar strica sa iti faci niste prieteni buni pe care sa ii cunoasca ai tai. Sunt sigur ca te va lasa pe viitor sa iesi cu ei daca ii cunoaste mai bine. Si mama ta va fi un aliat de nadejde.

| SiMpLa explică:

Eu de regula stau mult in baie pana ma machez si nu ai convine

| SiMpLa explică:

16 am:d

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

E grijului cu tine. poate nu se impaca cu ideea ca tu trebuie sa cresty. dar chestia aia cu baia nu o intelegbig grinexplica si mie:d

| bsorynovidiu a răspuns:

Ce'ti trebuie machiat? Daca stai prea mult sa te machezi, incepi sa exagerezi, iar un machiat exagerat nu ar atrage decat tampiti care sa se ia de tine, iar tatal tau nu vrea asta. Cati ani ai? Poate ca o sa te lase, peste ceva timp, cand o sa ii demonstrezi ca stii sa faci diferenta dintre bine si rauwinking.

| madalina_5722 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic... poate ca nu ai note bune la scoala sau poate ca doar e prea grijuliu cu tine. Cred ca trebuie sa-ti iei inima in dinti si ai o discutie cu el si daca nu merge ar trebui sa-i spui mamei tale ca nu mai suporti sa-ti faca asta si ar trebui sa aiba si ea o discutie cu el(in cel mai rau caz mama ta ar putea sa divorteze, doamne fereste, dar cred ca trebuie sa ai si tu libertatea ta

| coorooloo a răspuns:

Mai.vezi ca el are grija de tine sa nu patesti. tu demonstreazai ca stii sati prti de grija si ai sa vezi ca relatia tata fica o sa mearga mult mai bine.iti urez mult noroc.