| Anonim1045 a întrebat:

Cum sa fac sa ma scol dimineata devreme? Sfaturi pls! In ultimul timp nu am avut deloc un somn odihnitor si am senzatia ca visez o mie de visuri pe noapte!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti mereu ceasul sa sune la 7 si imediat ce suna, da-te jos din pat, spala-te pe fata si pe dinti(eventual poti face un dus cu apa calduta), iar seara mergi la culcare imediat cum ti se face somn(nu te mai lua cu altele si sa constati ca s-a facut ora 1-2 si inca nu dormi). In primele zile iti va fi mai greu si te vei simti obosita, dar cu timpul te vei obisnui.Pentru un somn odihnitor, fa mai multa miscare in timpul zilei si bea un ceai cald de musetel sau un pahar cu lapte cald inainte de culcare.

4 răspunsuri:
| oareux a răspuns:

Stiu cum esad
in primul rand nu ai somn odihitor din cauza caldurii. Dimineata cand vrei sa te trezesti caldura te molesheste sh te simti obosita.Incearca sa faci racoare in camera. Tine o carpa uda pe ceva si deschide geamul si se racoreste in camerabig grin. Si ca sa te obisnuiesti sa te trezesti dimineata.( eu asa fac cand incep scoala sau cand plec in tabara si trebuie sa am trezesc dimineata). Iti pui in fiecare dimineata alarma sa te trezeasca. Nici prea dimineata, nici prea tarziu, perfect ar fi pe la ora 8 cand nu e foarte cald afara. Dupa ce iti suna alarma, poti sa o opresti si sa te culci inapoi (e bine daca e alarma de aia care mai suna o data la 5 sau 10 minute). Si dupa cam o saptamana o sa vezi ca o sa incepi sa te trezesti singura de dimineatabig grin. La mine functioneazalaughing nu vad de ce nu ar putea sa mearga si la tinewinking

Succes!

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Si eu simt ca mai ales dimineata cum ba ma mai trezesc iar ma pun tot timpul visez cate un amanuntstraight facee ciudat nu stiu ce m-a apukat vara asta ca nu am somn pana la oar 2 noaptea si dim dormn pana la 12 13 si tot nu ma simt odihnitastraight facee najpa nu stiu pune-ti ceashappyaltcumva nu stiuhappy

| Dobitoc a răspuns:

Pai culca-te devreme.Si o sa te si trezesti bineinteles devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)puneti alarma sa sune devreme(la cat vr, dupa daca vr sa ramai treaza bea cola)
2)Roagai pe porinti tai daca se duc devreme la lucru sa te trezeasca
3)obisnuieste-te sa te trezesti drevreme
4)dormi cu geamu inchis sa se faca caldura ca sa nu mai poti dormi

sper ca ti-am fost de ajutor!