| Amalia_Badinoiu_2001 a întrebat:

Cum sa faca rost de bani un copil de 13 ani? Nu e pentru ca vreau sa am mai multi bani de buzunar, ci doar vreau sa ii ajut pe parinti cu bani.

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Daca te pricepi la vreo materie, ai putea sa te folosesti de asta. Spre exemplu daca poate iesi o pictura speciala din mainile tale ai putea sa o vinzi, iar daca stii ca vecinii tai au copii de varsta ta sau mai mici, le-ai putea da meditatii daca te pricepi la un subiect. Ar mai fi ceva, unele reviste te platesc daca le trimiti articole ( sau retete in cazul celor legate de mancare)

| AlexDFY a răspuns:

Singura solutie e sa ajuti un vecin/prieten contra cost, nu te angajeaza nimeni nicaieri.