| mikaela_6356 a întrebat:

Cum sa-i explic dirigintei de ce nu i-am zis mamei ca am luat 7 in test la mate ca mama s-a intalnit cu diriga si i-a zis ca am luat 7 la mate si mama a zis nu stiu de nota asta si fac pariu ca o sa-mi faca morala ce sa-i zic funda ever daca raspundeti bine

Răspuns Câştigător
| BuBu2006 a răspuns:

Asa am patit si eu! spune-i ca esti suparat pentru nota si ca nu vruiai sa afle ca stie ca poti mai mult si ca nu vruiai sa o dezamagesti! asa ceva i-am zis eu si a functionat!

7 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Nu stiu spune-i ca te temeai de ea si ca nu vroiai sa ii mai spui si aceasta greseala. Si ca vrei sa iti indrepti aceasta greseala si ca nu se va mai intampla

| ComatoseWine a răspuns:

Ii spui ca nu te-a intrebat si oricum nu ti s-a parut ceva vital si ca nu ai crezut ca era ceva de stiut.

| grgdlk a răspuns:

Mare vrajeala, se ia de tine si gata ce iti face, doar nu te da afara din scoala, nu i raspunzi la intrebari si aia ewinking

| LifeIsColour a răspuns:

Sa inteleg ca iti este mai frica de diriginta decat de mama ta? si eu am luat saptamana asta 7 la istorie din cauza ca am dat test si nu am invatat,i-am spus mamei si bineinteles, i-am explicat si motivul pentru care am luat nota respectiva si nu mi-a facut nimic, dar cu toate astea m-am ofticat si nu m-am putut abtine sa nu plang.Eu zic sa ii vorbesti sincer dirigintei tale,sa ii spui ca ti-a fost teama de reactia mamei tale sau ca ai fost mult prea suparata si nu ai mai vrut sa vorbesti cu nimeni,acest lucru o va face pe diriginta ta sa creada ca iti pasa de scoala si de notele primite,eventual iti poti cere scuze ca doar nu este o crima dar cel mai bine e sa ii vorbesti sincer, sa nu o minti fiindca va fi mai rau si stii si tu, minciuna are picioare scurtewinking Iti urez succes si bafta in continuare la scoalabig grinwinking

| Danielusha a răspuns:

Si eu am o problema de genul...dar la mine e vorba de faptul ca peste 2 zile am sedinta cu parintii si am 2 de 3 la mate si nu stiu cum sa ii zic mameisad

| VisColorat a răspuns:

Adevăr sau minciună? [care a avut mereu picioare scurte]

| ralukbz a răspuns:

Pai ai uitat sa ii zici si faci si tu niste ochi de aia de catelus dulce si niste lacrini in ochi sau apa chiar si o sa mearga dar nu uita sa bagi tot felul de scuze mi s-a intamplat am luat 8 in teza si nu mi-a facut nimic