| anonim15 a întrebat:

Cum sa ii dovedesc ca il iubesc? Mamei mele nu ii place sa ma vada in prezenta acestuia. ce sa fac? el stie acest lucru.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vb cu mama ta. Fa-o sa inteleaga ca u il iubesti si ca nu este intocmai cum crede eawinkingInvita-l la tine acasa sa in cunoasca mama ta mai bine.happy

5 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Poi daca ai 14 ani, cred si eu ca nu ii place sa te vada in prezenta ¨acestuia¨ laughing.Si nu am inteles bine, cui vrei sa dovedesti ca il iubesti: acestuia sau mamei tale? Cred ca el stie ca il iubesti.deci presupun ca mamei tale. Oricum e greu ce vrei sa faci tu.
Dar daca vrei sa-i dovedesti neaprarat ca il iubesti ramai o noapte la el, sun-o pe mama ta si zii ca esti la el.
Dar nu iti recomand sa faci asa daca mai vrei sa-l vezi vreodata laughing

| Encore a răspuns:

Mda naspa, asta e nici pe mine nu cred ca m-ar place mama prietenei mele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pastrezi o linie care sa separe capitolul "pasiuni" de capitolul "familie". De ce zic pasiuni? Pentru ca ceea ce simti tu in momentul de fata nu este iubire. Iubirea ajunge a fi recunoscuta si simtita intr-adevaratul sens al cuvantului doar dupa ce ai experimentat o multitudine de emotii. Tu abia acum incepi sa cunosti viata si lumea cu adevarat.De ce sa iti creezi probleme cu parintii din cauza unor impresii de moment? Sfatul meu ar fi sa nu iti modifici comportamentul fata de parinti, prieteni, s.a.m.d.Incearca sa ii faci loc lui in viata ta, nu celor care au fost langa tine de cand existi. El trebuie sa lupte pentru asta, nu mama ta. Uite ce ai putea face: Cand iesi de la scoala, intalniti-va undeva, in parc sau la film.Atat timp cat nu petreci mai mult de 2-3 ore cu el, e perfect.In felul acesta, vei fi si tu satisfacuta, si el multumit, si nici mama ta nu va mai avea sentimentul ca isi pierde copilul in favoarea unui baiat. Orice s-ar intampla, gandeste-te ca baietii intra si ies din viata ta, pe cand parintii sunt langa tine toata viata.Ai grija, si nu uita ca mai presus de toate, sa iti traiesti copilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicai mamei tale cat de mult il iubesti. mai sunt multe situatzi ca a tha(si eu sunt in aceeasi situatzie numai ca el nu stie ca il iubesc). Intalnestete intr-un loc cu el si cu mama tha si fai sa vorbeasca intre ei.sa-l cunoasca mai bine. poate asa isi va schimba impresia despre el.

| gina_9046 a răspuns:

Ascult-o pe mama ta ea ti vrea binele nu mai bine te uiti u la stirile de la ora cinci si daca chiar nu sunt doveditoare pentru tine uitate putin in jurul tau cate relati cunosti tu care au inceput de la 14 ani si inca mai tine?
ps sa mi spui si mie!