| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii fac pe ai mei sa ma lase afara mai mult de ora 8:30?! de obicei imi spun ca sunt prea mica si ca pot pati lucruci ingrozitoare.Am 14 ani.Vara ma lasa pana la 8 jumate iar iarna pana la 5.Nu ma lasa nici cu prietenele sa ies in oras fara sa le zic unde merg cu cine si sa nu stau mai mult de o ora. Vreau si eu sa ma inteleaga si pe mine.Cand le-am spus ca am prieten miau interzis sa mai ies afara. Mi-au spus ca sunt prea mica ca sa am un prieten si ca eu trebuie sa invat mereu si sa nu ma gandesc la baieti. Ei vor sa invat tot timpul, chiar si in vacanta.Cum sa ii fac sa fie si de acord cu mine? Ce sfaturi imi dati?

2 răspunsuri:
| madalina_2618 a răspuns:

Pai de exemplu ai putea sa-ti faci un jurnal fals, sa scrii acolo toate lucrurile acestea. sa ma scrii cat te fac sa suferi si mai dramatizezi u ceva p acolo... apoi il pui undeva si te asiguri ca parintii tai citesc asta... incearca sa inveti fff bine pentru A-I FACE SA AIBA INCREDERE IN TN. vezi fa si uh un lucru ce le-ar putea arata ca esti destul d mare sa iesi afara.

| xXAnGeLXx a răspuns:

Crede-ma, te inteleg straight face! pe mine vara ma lasa pana la 22:30 sau 23:00 maxim afara, iar iarna ma lasa pana la 5:30 sad! si cu baietii, la fel, ca trebiue sa invat, ca sa am un serviciu bun cand o sa fiu mare, ca de baieti ai timp destul(imi zic mie parintii) at wits' end!