| andreeaana5775 a întrebat:

Cum sa ii ridic moralul prietenei mele care in primul an a picat examenul de admitere iar de atunci a invatat zi si noapte si isi dorea f mult sa intre la buget, dar a picat si acum e distrusa.Cum sa o inveselesc?

Răspuns Apreciat de Editori
| MPersephone a răspuns:

Un lucru de realizat e ca viata nu e stabila. Viata e plina de esecuri si succesuri. Faptul ca nu a fost admisa nu o face aa fie mai inferioara, probabil ca e o lectie pe care o poate descoperi si invata doar pe cont propriu. Ideea e ca exista timp se te ridici din nou, sa incerci din nou. E ceva normal sa fie suparata pentru un timp, dar trebuie sa deschida ochii la alte posibilitati. Lumea nu se opreste pentru mine, de aceea nu este loc aa renunte complet.