| Flori_Florina_1997 a întrebat:

Cum sa ii spun celui mai bun prieten ca vreau ceva mai mult decat prietenie? Eu sunt o fire mai timida cand vine vorba de baieti laughing dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Marianduca a răspuns:

Incearca sa te dai la el il pupi, il iei de mana fara niciun motiv, il strangi in brate etc. si daca accepta si face la fel totul e ok o sa ai un motiv sa ii zici ca vrei ceva mai mult de la el. Poti sa ii spui asa sub forma de gluma: daca tot ne intelegem asa de bine nu ai vrea sa fim si mai apropiati? si in functie de ce zice iei tu o decizie

| Flori_Florina_1997 explică (pentru Marianduca):

Pai noi deja ne tinem de mana, ma i.a in brate, imi zice tot felul de lucruri dragute

| Marianduca a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Si ce astepti? fa tu primul pas si nu o sa iti para rau

4 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Pai poti sa ii spui ca vrei sa vorbesti ceva mai serios (ca sa il pregatesti psihic) iar apoi poti sa incepi prin a-i reaminti ce prietenie buna ati avut de-a-lungul timpului si ca ai ajuns sa ai sentimente mai puternice fata de el, si doresti sa stii daca si el a facut acest lucru (afland daca si el are sentimente altele decat cele de prietenie, totul devine mai usor).
Chiar daca are sau nu ii spui ca il placi (pur si simplu : te plac) si daca considera ca poate sa aiba si el aceleasi sentimente care sa va duca la un alt nivel.

Daca nu are nici o intentie sa faca un pas catre o relatie cu tine atunci pur si simplu asta este. Multe persoane aflate in prietenii de genul acesta au sentimente neimpartasite, dar este si adevarat ca cele mai frumoase relatii pleaca de la prietenii de genul acesta.

BftA!

| Juust a răspuns:

Nu trebuiee sa ii spui directt...incearca cu chestii de genul "imi e dor de tine". dacaa e reciprocc poate o saa incerce si el ceva