| Mirceadumb a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca sa iasa cu mine in oras la un suc. imi place de ea, dar nu stiu cum sa o apordez. despre ce sa vorbim daca ajungem la cafenea? pur si simplu. mi-e teama ca nu o sa avem despre ce sa vorbim, cum sa ii dau de inteles ca vreau sa o sarut fara sa par nesimtit? cu ce sa mergem pana acolo? sa iau taxiul sau sa ne intalnim separat la locatie? sau sa mergem cu miljocul de transport in comun?

2 răspunsuri:
| Dawniix a răspuns:

De ex. scrie-i pe fb ce faci dar nu exagera, vorbiti despre muzica, timp liber, hobbyuri, intreab-o daca citeste, daca da, ce, daca are vreun animal de casa, cum il cheama, mancarea preferata, etc. si dupa ce vorbiti asa de cateva ori intreab-o daca ar vrea sa iasa in oras cu tine. Eu zic sa va intalniti acolo, fiecare cum vrea. Fa-o sa rada, fetelor le place asta, DAR mare atentie nu exagera, nu sune glume proaste. Spune-i lucruri dragute. Sarut-o atunci cand crezi tu ca este momentul potrivit.
I hope I helpedwinking.

| BrittanySue a răspuns:

Eu zic sa mergeti amandoi, impreuna pe jos.In ce clasa esti? Ai putea sa ii vorbesti despre filme pe care le-ai vazut, intreab-o despre cum ii merge viata. Poti, pe drum, sa iti asezi bratul pe umarul ei dupa ce spui o gluma (ea va rade si va fi intr-o dispozitie buna).La cafenea fa multe glume si fa-o sa rada.Nu uita trebuie sa ai si un moment romantic, la sfarsit poti sa ii spui ca e o persoana minunata si ca ti-a facut placere sa iesi cu ea, apropie-te incet si daca iti da impresia ca vrea sa te sarute, fa tu primul pas, dar daca doar sta si se uita retrage-te. Sper ca te-am ajutatlaughing