| shdjsjjdjdhdjal a întrebat:

Cum sa imi conving părinții sa ma lase cu un iubit? Sm 14 ani. (fără comuniști și oameni închiși la minte, ms)

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Sa se convingă ei că acel băiat e bun și potrivit pentru tine. Adu-l acasă, prezinta-l părinților ca ei să-și facă o impresie și să decidă.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ansiori NU ai voie cu iubiti!
Acum esti copil mult prea mica sai ai voie sa iesi singuar din casa, dapai sa ai iubiti.

Pune mana pe carte ca aia este unica ta responsabiliatte de copilas de scoala primara, ca iubiti pot s afaca puscarie daca se dau la copilasi de 13-14 anisori si-i seduc sau violeaza.

Sper ca parintii tai sa tine un ochi pe tine si sa te supravegheze serios, ca ai toate sansele sa-ti nenrocesti viata sau sa ajungi pe piata de prostitutie de afata.

| VoidEternal a răspuns:

E foarte simplu. E suficient să fii extrem de matură, responsabilă, muncitoare și serioasă, mult mai matură decât prietenii și colegii tăi de aceeași vârstă. Atunci părinții tăi vor căpăta încredere în tine și vor știi că nu o sa calci pe de-a lături.

Pentru că la 14 ani, indiferent ce crezi tu sau alții, ești prea mică pentru a avea un iubit, nu poți înțelegi în totalitate ce trebuie să fie de fapt o relație și implicațiile ce vin la pachet atunci când ai un iubit. Ar fi o joacă pentru tine.

| ywar a răspuns:

Sunt comunisti pentru ca te protejeaza de rele?
Ce cunostinte atat de avansate ai tu despre comunism? Ce inseamna pentru tine comunism?
Vrei sa fii scarpinata intre picioare? Ok. Du-te cu unu', se slobozeste in tine si pe urma ramai insarcinata. Copii crescuti de copii! Asta e povestea generatiei de ratati a dolescentilor X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am 14 ani, dar credemă că un iubit poate distrage poate chiar prea mult atenția, care tu, cred că ești clasa a-7-a,trebuie să depui sârguință în a învăța pentru a-8-a...plus că băieții sunt cam golănași și o vei lua pe arătura, asta e varsta..eu una stiu ca la varsta noastra nu va tine mult si ne vom deapartii, relatiile adevarate incep de obicei din clasa a-12-a sau facultate daca nu din facultate poate de la 20 si ceva de ani..acum nu stiu ce să zic, dar daca esti vreo fata care nu prea are altceva in cap decat baieti eu zic să-i scoți și să pui mana pe o carte

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ai doar 14 ani, cu siguranță ai tot timpul sa ai iubiți până o să te saturi când o să mai crești.
Părinții tăi îți vor binele, este normal să te crezi matura pentru vârsta ta( ca bănuiesc ca asta este problema) și faptul ca vezi atâtea cupluri pe internetul ala și ai prietene cu " relație " dar o relație nu se mănâncă doar cu dulcegări și altele.

| 199onur7 a răspuns:

Ascultați părinți copile -_- afară sunt mulți nenorociți cu chip de înger ascultăi nu-ți vor comuniști ăia care teau crescut rau îți vor tot binele din lume daca erau comunisti dinăia care crezit tu de mult aveai iubiți.

| P2ladaniel a răspuns:

Are bani? ia-l din raft