| Beebeeee a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase la discoteca? Urgent, TPU!

6 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Daca ai 16-17 ani poti merge dar daca ai sub nici nu te gandii.
Spune-i ca este o varsta a adolescenti in care adolescentii ies si se distreaza in cluburi nu mai suntem copii mici, si le-ai putea spune cand ei au fost tinerii nu au iesit in discoteca? e o varsta a adolescentei prin care trebuie sa intelegi

| Beebeeee explică (pentru Lariiiiiiii):

Am 15 ani jumate! ce zici?!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Doamne mai cate intrebari de genul asta pui, esti cumva un TROLL?
Daca ai 17-18 ani te lasa dar daca ai 15-16 asta depinde cum sunt parintii.
Pai le poti spune ca toti de la tine din clasa merg si tu nu mergi de asemnea poti sa le spui ca o sa iei un 10 la scoala laughing eh na stiu ca e penibil dar poate merge, poti sa le spui ca faci ceva pentru ei daca mergi.

| TheRealDaniel a răspuns:

Dovedeste-le ca esti responsabil/a si cere-le ceva in schimbul a te lasa pe tine la disco

| rememberme24 a răspuns:

Pai,poti sa le spui ca toti colegii tai se duc acolo si se distreaza si ca vrei si tu sa te duci sa te relaxezi.Cred ca ei nu te lasa din cauza ca se tem ca ai putea sa deprinzi obiceiuri urate acolo(sa fumezi, sa bei, sa te bati, sa te lasi de invatat)...totusi,spune-le ca tu esti un baiat(o fata)cu capul pe umeri, care nu se lasa influentat/a de ceea ce vede si ca trebuie sa aiba incredere in tine.La sfarsit, poti sa le spui ca doar o viata ai si ca daca nu te distrezi acum, la tinerete, atunci cand sa o faci(cand ai 89 de ani)? Daca tot nu accepta, nu fii doarte dezamagit/a...te vor lasa sa mergi cand vor considera ca esti destul de matur/a incat sa nu imiti lucrurile urate pe care le vezi acolo.

| Aurashyk a răspuns:

Pai,arata-le ca esti responsabil si ca pot avea incredere in tine.