| anonim_4396 a întrebat:

cum sa invit o fata in oras, adica `vrei sa mergem la un suc` suna cam aiurea si nu vreau sa par. si daca ies cu ea cum sa ii arat ca o plac?

4 răspunsuri:
| Soinlove a răspuns:

Simplu si la obiect. Vrei sa mergem la un suc?
Daca vrei sa ii arati ca o placi, fa-o sa rada. Cumparai o bratara sau ceva de pe drum. o floare.

| DiukOAlta a răspuns:

Oana,raspunsul tau e teribil! Adica...mie personal...nu mi-ar placea sa ma invite un baiat in oras! Adica,daca vrei sa petreci timp cu ea duo intr-un loc mai retras frate, o padure(nu pentru. prostii) sau pe deal, vorbesti si tu ca lumea cu ea. Faza cu sucul e tare veche si in plus eu nu m-as simti in largul meu.

| AndreeaClaudia a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te asiguri ca ea te place, apoi incetul cu incetul sa ii dai de inteles ca o placi.winkingSper ca te-am ajutat. Funda?big grin

| Smalzeero a răspuns:

Mergi la ea si vorbeste-i ceva sincer(De exemplu poti sa mergi la ea sa-i spui ca ti se pare simpatica si vrei sa va cunoasteti mai bine and stuff). Fa-i un compliment in care sa crezi si tu(adica daca de cand ai observat-o ai apreciat parul ei spune-i ca iti place foarte mult parul ei sau asa ceva)si apoi intreab-o daca are timp in week-end sa iasa la un suc/o cafea/un ceai. Dar ai grija foarte mult la increderea in sine pe care o emani. Daca te duci la ea ca un om care se teme sa vorbeasca fi sigur ca te va respinge, in schimb daca mergi la ea si ii vorbesti relaxat si linistit, nu speriat de bombe. Si nu te prefa.