| KindKid17 a întrebat:

Cum sa ma bag in seama cu o fata din liceu? E in alta clasa, dar e faina si vrea sa vorbesc cu ea, cum sa ma apropii de ea? Is cam timid...

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-ti faci legaturi la clasa respectiva prin alte persoane, daca ai un prieten sa mergi la el sau sa mergi cu-n coleg de-al tau cand se duce la cineva de acolo. Iar cand mergi, nu sta ca un catelus speriat intr-un colt, incearca sa te implici in conversatie, sa pari o persoana vesela si abordabila si tot mergand o sa gasesti tu un prilej s-o abordezi.