| selenagomez26 a întrebat:

Bai, cum sa ma îmbrac in prima zi de liceu? Gen, sunt boboaca și nu vreau sa fac impresie proasta(adică sa vin in tricou de la Guess/Levis/Tommy)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vino in tricou de la Armani

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbraca-te astfel incat sa te simti confortabil si bine in pielea ta.

Eu, personal, m-as imbraca intr-o camasa si niste pantaloni decenti ( nu taiati pe jumatate sau mai stiu eu cum), si as purta un machiaj natural.

| Victoria18 a răspuns:

De obicei o boboaca daca vrea sa faca impresie buna se imbraca decent cu o tinuta nici prea insipida nici prea impopotonata(daca stii ce vreau sa zic) in balerini(acest tip de pantof creaza senzatia de decenta si ca fata respectiva are ceva mult mai bun de aratat decat fizicul), blugi negrii cu talie si o camasa alba dau senzatie de eleganta si bun gust, parul ti-l poti indrepta si lasa liber, fara machiaj, daca ai totusi ceva de ascuns poti folosii fond de ten, dar nu in exces sa nu creezi senzatia de mască. Am fost si eu boboaca si majoritatea fetelor ca mine asa s-au imbracat. E foarte elegant, stilat, degent si da o impresie buna. Esti eleva totusi si blugul si camasa sunt totusi o uniforma.

| selenagomez26 explică (pentru Victoria18):

O sa mi iau tenesi gen mai scumpi, pentru ca nu port balerini, dar Blugi negrii o sa mi iau și o sa port ceva ușor in partea de sus(probabil o bluza de mătase ceva), fără machiaj clar și o sa ma îndrept la par.

| aXy99 a răspuns (pentru Victoria18):

Daca aveam blugi la mine la mine la liceu, ma trimitea acasa laughing

| aXy99 a răspuns (pentru selenagomez26):

Macheaza-te, dar nu prea strident.