| Francesca17 a întrebat:

Cum sa ma ingras 3-4 kile? Funda kiss
P. S.:Nu vreau sa mananc dulciurii sau fastfood, sa nu fac sport ca sa ma ingras tongue!
Spuneti-mi un meniu va rog mult sau ce sa mananc mult mai mult!

2 răspunsuri:
| AnaMaria1453 a răspuns:

Buna! pai iti cresti treptat portia de paine la o masa pana o sa ajungi la 4 feli( atentie sa nu mananci la o masa fortat 5 felii pentru ca nu te poti obisnui si iti poti face rau, deci in fiecare zi mai adaogi o felie sa te poti obisnui.), mananci fasole, macaroane cu branza sau cu lapte, orez fiert, daca iti place carnea, poti manca carne prajita, peste, cartofi prajiti si intre mese poti manca cate un mar. din alimentatia ta nu trebuie sa lipseasca dulciurile( doar daca nu esti diabetica). poti manca cate un patratel de ciocolata pe zi daca chiar nu iti plac dulciurile asa mult.insa si sportul ajuta; doar nu vrei sa faci burta nu? trebuie sa te ingrasi pe tot corpul; nu trebuie sa depui efort; un pic de jogging nu strica sau chiar cate 10 geno-flexiuni pe zi; rezultate vizibile la o saptamana;

| buturuga a răspuns:

Hmm, in general ingrasa produsele de panificatie, deci mananca mai multa paine, mai multe dulciuri, sa iei cina mai tarziu, cand mananci seara, dupa ora 18.30 te ingrasi. Baftawinking