| Dilibache a întrebat:

Cum sa motivez faptul că nu vreau sa merg într-o excursie?(cu scoala)

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Poți sa spui ca nu vrei. Nu cred ca te obliga nimeni sa mergi.

| Violleta2022 a răspuns:

Spunand intotdaeuna adevarul si motivul pentru care nu doresti.
Parintii trebuie sa stie adevarul, ca sa te poate intelege si ajuta.

| Andreeush a răspuns:

Nu înteleg ce e așa rău dacă spui că nu vrei să mergi în acea excursie.
Nu ar trebui să fie o obligație.
Spune la școală că ai o problemă în familie și îți este imposibil să mergi.

| Ghiya444 a răspuns:

In ce clasa esti?
Eu is a9-a si nici eu nu vreau sa merg in excursie cu clasa ca am niste colegi atat de nasoli...

| Dilibache explică (pentru Ghiya444):

Exact aceeasi problema