| socmenge a întrebat:

Cum sa nu ma mai panichez cand vorbesc cu o persoana necunoscuta?

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,si eu am aceeasi problema.Cand vorbesc cu o persoana straina sau cu baiatul pe care il plac,dar care nu stie,ma inrosesc la fata,imi transpira palmele,ma balbai, cu alte cuvinte nu as putea niciodata sa port o conversatie cap-coada cu ellaughing.Nu stiu daca functioneaza toata chestia asta cu"fii tu insuti", la mine nu prea s-au vazut rezultate, desi intotdeauna incerc sa fiu cat mai naturala, sa nu ies in evidenta prin cine stie ce replici pompoase sau cuvinte al caror sens nici macar eu nu-l cunosc.Ai putea incerca sa-ti controlezi emotiile, probabil toata panica asta vine din faptul ca tu iti doresti ca acel necunoscut sa aiba o parere buna despre tine dupa ce ati purtat o conversatie.Pana la urma, tot o va avea daca te comporti normal si pui intrebari "la locul lor".E firesc sa fii putin agiat/a cand intalnesti pe cineva pentru prima data.

| vocea a răspuns:

Este foarte simplu, fi tu insuti, pana la urma acea persoana straiana este la fel ca tine, si atata timp cat esti relaxat si te simti in largul tau vei putea sa iti controlezi emotile, mult succes amice, uite noi doi suntem straini, si avand in vedere ca ai pus intrebarea asta inseamna, ca problema este doar in mintea ta mult succes

| Kadze a răspuns:

Hei. Încearcă să fi tu însuți, să scapi de stres, emoții. încearcă să te detașezi de astea și sigur o să fie mult mai bine. Mult succes.