| gogocazacu a întrebat:

Cum SA numai imi fie frica de bataie de fapt nu imi e frica dar simt acea adrenalina in vene cum scap de ea dau funda

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Nu ai cum. Acea adrenalină pe care o simți la începutul unei bătăi se datorează instinctului primal luptă sau fugi, fight or flight, instinct care a ținut omenirea în viață încă de la începuturi. În funcție de situația în care te afli corpul tău va încerca să facă tot posibilul pentru a te scoate basma curată și va alege cel mai bun răspuns. Dacă ești înconjurat de 10 țigani cu topoare atunci normal că o iei iute la sănătoasa, însă dacă ai șanse să câștigi bătălia atunci corpul va secreta mai multă adrenalină pentru a-ți da forța și viteza necesare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la culcare si gata, ai scapat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci un sport de contact, box, taekwondo, kickbox și în 2 luni o sa scapi de frica, ba chiar o sa îți crească confidenta foarte mult.

| gogocazacu explică (pentru anonim_4396):

Am si zis CA nu Mie frica si sunt campion la box totusi nu inteleg de unde asa adrenalina CA alti nau

| cristi7806952 a răspuns:

Simplu o iei la fuga mai tare ca spidi gonzales